Nieszczelny piec kominkowy przyczyną pożaru w którym zginęła jedna osoba.

kominek
29 marca, 2016

Nieszczelny piec kominkowy przyczyną pożaru w którym zginęła jedna osoba.

Komenda powiatowa przekazała właśnie informację, iż znane są przyczyny pożaru do którego doszło w ubiegłym tygodniu w domku jednorodzinnym na skutek którego zginęła trzydziesto dwu letnia kobieta.

Piec z wadą może doprowadzić do wielkiej tragedii

kominekJak wykazały przeprowadzone ekspertyzy przyczyną pożaru była nieszczelność w piecu kominkowym. Przypomnijmy, w ubiegłym tygodniu na jednym z warszawskich osiedli domków jednorodzinnych doszło do pożaru w którym zginęła młoda kobieta. Była w domu sama, gdyż mąż przebywał aktualnie w delegacji za granicą. Jak wynika z ustaleń policji, kobieta rozpaliła wieczorem ogień w kominku koza, który stał w salonie. Gdy położyła się spać nie miała prawdopodobnie świadomości, iż kominek koza wolnostojący jest fabrycznie uszkodzony. Po tym jak kobieta zasnęło musiało dojść do wydobycia się żaru z kominka koza co doprowadziło do pożaru. Z oględzin w domu wynika iż w bliskiej odległości od pieca wolnostojącego stała materiałowa, łatwopalna pufa, co również przyczyniło się do szybszego rozprzestrzeniania się ognia. Jak ustaliła policja oraz specjalnie wykonane ekspertyzy piec najprawdopodobniej był uszkodzony już od momentu kiedy został zakupiony. Wszystkie badania wskazują na to, iż uszkodzenie przez które doszło do pożaru oraz śmierci młodej kobiety wydarzyły się przez wadę techniczną. Dlatego też podjęto decyzję o natychmiastowym wycofaniu wszystkich pieców danego producenta ze sklepów oraz wydano specjalne oświadczenie w którym policja prosi wszystkie osoby, które również są w posiadaniu kominka koza danej producenta o nieużywanie ich. Wszystkie te piece muszą zostać przebadane oraz sprawdzone pod kątem ich sprawności.

Konieczne jest ustalenie czy wada dotyczyła tylko jednego kominka, całej serii czy może cała produkcja jest wadliwa – jeżeli tak się okaże producentowi grozi nawet kilka lat więzienia za wypuszczenie do obrotu tak niebezpiecznych i felernych urządzeń.