Naprawa maszyn cnc – ile to kosztuje?

naprawa maszyn cnc
5 grudnia, 2016

Naprawa maszyn cnc – ile to kosztuje?

Posiadając sprzęt do obróbki skrawaniem, każdy właściciel powinien liczyć się z tym, że mogą wystąpić różnego rodzaju urządzenia oraz awarie. Czasami te defekty są mniejsze, a czasami większe. Naprawa maszyn cnc nie jest prosta sprawą, ponieważ w tym przypadku musimy liczyć się z tym, że trzeba będzie zainwestować gotówkę na ten cel.

Naprawa maszyn cnc nie jest droga

naprawa maszyn cncWszystko jednak zależy od tego, jaki jest stopień uszkodzenia, jak długo będzie trwała naprawa oraz od tego, czy niezbędny będzie zakup nowych elementów. Sama sprzedaż maszyn cnc nie jest sprawą prostą, a co dopiero ich naprawa czy konserwacja. Jednym z częstszych uszkodzeń jest destrukcja wrzecion. Naprawa wrzecion odbywać się może w różnoraki sposób począwszy od wymiany łożysk, aż po zmianę całego elementu. Jeśli zniszczenie jest bardzo duże, to nie opłaca się inwestować i lepiej jest kupić nowe automaty tokarskie cnc. Serwis maszyn cnc liczy sobie koszta głównie na podstawie indywidualnego cennika. W tym przypadku uwzględnia takie elementy, jak na przykład czas trwania pracy serwisy. Za jedną godzinę w godzinach pracy zapłacimy około dwustu dwudziestu złotych. W nadgodzinach kwota ta będzie dużo wyższa, bo około trzysta złotych. Profesjonalna naprawa maszyn cnc w godzinach nocnych kosztuje około trzystu pięćdziesięciu złotych za godzinę.

Serwis liczy sobie również za dojazd i ta kwota wynosi średnio dwieście złotych. Ogromną zaletą wielu serwisów jest to, że działają one dwadzieścia cztery godziny na dobę. Wiadomo, że automaty tokarskie cnc pracują nawet dwadzieścia cztery godziny na dobę, więc uszkodzenie lub awari9a nie jest wskazana, ponieważ może przerwać produkcję. Każde uszkodzenie, które sprawia, że proces produkcji jest zatrzymany jest ogromną stratą dla właściciela przedsiębiorstwa, dlatego też lepiej jest zainwestować kilkaset, a czasem kilka tysięcy złotych w naprawę maszyn, niż być stratnym na produktach, a co gorsze stracić klientów którym obiecało się dowieźć dany produkt na czas. Terminowość to podstawa. Wracając do tematu można jeszcze wspomnieć co wchodzi w zakres takich usług. Otóż głównym zadaniem serwisu maszyn cnc jest ich naprawa polegająca na konserwacji starych maszyn. Przywracają do życia maszyny, które przez wiele lat nie były używane robiąc przy tym przeróżne przeglądy, diagnostyki, dokumentacje analiz.

Często zmieniają różne części w maszynach oraz modernizują sterowania systemów cnc. Jak widać, współpraca z firmą zajmującą się naprawą maszyn cnc jest niezbędna jeżeli chcemy prowadzić własny zakład tokarski, a nie znamy się na naprawie tych skomplikowanych maszyn.