Montuję pompy ciepła i studnie głębinowe

studnie głębinowe
26 lipca, 2016

Montuję pompy ciepła i studnie głębinowe

Montowanie pompy ciepła to zdecydowanie nie jest zadanie dla byle kogo. Podłączanie tego wszystkiego wymaga na pewno znajomości fachowej wiedzy, doświadczenia, inaczej nie wszystko pójdzie tak jak powinno być.

Małopolskie studnie głębinowe i odwierty

studnie głębinoweDlatego też sama stale się uczę, bo pojawiają się inne modele, inne metody podłączania, więc trzeba się stale rozwijać. Szczególnie kłopotliwe są na pewno gruntowe pompy ciepłe, bo trzeba nie tylko wszystko podłączyć, a przy okazji jeszcze potrzebne są odpowiednie odwierty. Sama nie mogę ich wykonywać. Potrzeba do tego odpowiednio, ciężkiego i dużego sprzętu do tej czynności. Takimi robi się też odwierty pod studnie głębinowe-małopolska. Wiadomo, ze miejscowościach podmiejskich nie ma zawsze dostępu do wody, kanalizacji czy ogrzewania. Dlatego też takie studnie i pompy ciepła można za jednym zamachem załatwić przy pomocy jednego sprzętu. Warto o tym pamiętać, przy okazji zamawiania takich odwiertów. Przy okazji studnie głębinowe też mogłabym pomagać zakładać, choć samodzielnie bym się na to nie zdecydowała. Zostanę przy pompach ciepła. Dobrze, że ostatnio stały się bardziej popularne powietrzne pompy ciepła, które montuje się w kotłowniach, dzięki czemu nie trzeba robić żadnych odwiertów i wszystko idzie lepiej i szybciej. Mieszkańcy też są chyba zadowoleni, ze tak szybko im idzie. Od razu taka pompa ciepła jest gotowa do użycia, więc dom jest skończony i można w nim zamieszkać.

Oczywiście wcześniej robię próbę, czy na pewno wszystko działa i ustawiam też tak jak chcą tego klienci, bo mi to łatwiej przychodzi. Przy montażu pamiętajmy koniecznie o sprawdzaniu działania pompy.