Kupno myjki ciśnieniowej w atrakcyjnej cenie

myjki ciśnieniowe
23 maja, 2019

Kupno myjki ciśnieniowej w atrakcyjnej cenie

Myjki ciśnieniowe pozwalają na proste i efektywne mycie dużych powierzchni. Sprawdzą się w myciu samochodu lub elewacji. Znajdują zastosowanie także w powierzchniach, które dotychczas były trudne do czyszczenia, np.: chodnik przed domem, drewniany taras. Te powierzchnie także bywają zanieczyszczone, zwłaszcza jesienią.

Myjki o dużej mocy

myjki ciśnienioweMycie ich tradycyjnymi, domowymi sposobami byłoby długotrwałe i mogłoby nie przynieść odpowiednich efektów. By rozsądnie kupić myjkę ciśnieniową, z zachowaniem odpowiedniego stosunku jakości do ceny, musimy się przede wszystkim zastanowić, do czego będziemy używać myjki. Pomoże nam to w wyborze myjki z ciśnieniem odpowiednim do naszych potrzeb, a my nie będziemy przepłacać za moc, której nie potrzebujemy. Do mycia auta najlepszy będzie myjka z ciśnieniem o mocy 120-130 barów. Zbyt duże mogłoby zniszczyć pojazd. Jeśli chcielibyśmy czyścić elewację naszego domu, przydomową kostkę brukową lub deski tarasowe należy wybrać myjki, które generują strumień wody pod większym ciśnieniem. Myjki ciśnieniowe w dobrych cenach będą łączyć w sobie odpowiednią moc ciśnienia, wydajność i udogodnienia w postaci końcówek czy pojemników na detergent. Ceny myjek rosną, wraz ze wzrostem mocy ciśnienia.

myjki ciśnienioweTe o ciśnieniu 100 barów oscylują zazwyczaj w granicach pięciuset złotych. Gdy ciśnienie myjki sięga 150 barów, należy przygotować się na wydatek w granicach tysiąca złotych. Cena wzrasta też proporcjonalnie do wydajności tłoczenia – im więcej litrów wody dana myjka wypuszcza pod ciśnieniem w ciągu godziny. Myjki o pojemności oscylującej w granicach 500 litrów w połączeniu z wysokim ciśnieniem będą kosztować powyżej kilku tysięcy złotych. Koszt myjki jest też uzależniony od ilości końcówek, które wchodzą w jej zestaw. Jeśli chcemy używać myjki do mycia samochodu, zadbajmy o to, by w skład zestawu wchodziły końcówki konieczne do tych celów – miękka szczotka, która nie zarysuje karoserii i pianownica do rozpylenia odpowiedniego detergentu. Kolejnym wygodnym udogodnieniem, na które należy zwrócić uwagę, to pojemnik na detergent. Myjka w niego wyposażona będzie w stanie zmyć tłuste i zaschnięte plamy z pomocą odpowiedniego płynu. Sama woda nie sprawdzi się w myciu auta lub kostki brukowej.

Zakup odpowiedniej myjki ciśnieniowej może wiązać się z jednorazowym, dużym wydatkiem. Ostatecznie może być jednak inwestycją na lata. Zadbajmy o to, by myjka ciśnieniowa pochodziła od sprawdzonego producenta. Bezpieczne i rozsądne będzie kupno myjki z jak najdłużej obowiązującą gwarancją, która obejmuję możliwie najwięcej napraw i serwisów.