Kiedy należy wykorzystywać przewierty horyzontalne?

przewierty
29 marca, 2022

Kiedy należy wykorzystywać przewierty horyzontalne?

Od pewnego czasu coraz rzadziej podczas różnych inwestycji wykorzystywane są wykopy. Wszystko z tego względu, że ich wykorzystywanie podczas przebudowy, czy naprawy instalacji podziemnych, musi się wiązać z generowaniem pewnych utrudnień oraz ze zwiększonymi kosztami danej inwestycji. Zamiast tej metody, coraz częściej wykorzystywane są przewierty.

Popularyzacja przewiertów horyzontalnych

przewierty horyzontalneMetoda ta tak dużą popularnością, zaczęła się cieszyć w szczególności w ostatnim czasie. Nic dziwnego, gdyż gwarantuje ona zdecydowanie najlepsze efekty, jeśli chodzi o szybkość realizacji inwestycji, oraz zakres utrudnień w ruchu. Jeśli chodzi o profesjonalne przewierty horyzontalne, to w ich przypadku sytuacje te udało się zminimalizować do minimum. Warto jednak wiedzieć, w jakich konkretnych sytuacjach, korzystanie z przewiertów jest w ogóle opłacalne. Pierwszym przykładem, kiedy warto z nich korzystać, jest naprawa, bądź też przebudowa instalacji podziemnych, opartych o rurociągi. Mogą być to na przykład instalacje wodno – kanalizacyjne. W ich przypadku, dzięki zastosowaniu różnych głowic, w tym również tej wciągającej rury, można dokonać wymiany uszkodzonego odcinka rurociągu znacznie szybciej, niż miałoby to miejsce z zastosowaniem metod jedynie manualnych.

rurociągiNie tylko jednak instalacje oparte o rurociągi są tymi kiedy korzystanie z przewiertów jest optymalnym wyborem. Równie dobrym pomysłem jest korzystanie z tej metody, podczas tworzenia instalacji światłowodowych, czy też podczas kładzenia okablowania. W tych sytuacjach, trzeba jednak dobrać odpowiednią średnicę przewiertu tak, by tunel miał średnicę wystarczającą na dokładne i bezpieczne wykonywanie wspomnianych powyżej prac. Coraz częściej jednak, z przewiertów korzysta się również podczas tworzenia zupełnie nowych odcinków danej instalacji. Ma to związek z tym, że pozwala to zminimalizować niedogodności dla mieszkańców terenów na których ma powstać nowa instalacja. Dzięki przewiertom, można tworzyć instalację nawet na mocno zurbanizowanym terenie, bez kompletnie żadnego, niekorzystnego wpływu na przykład na kierowców.

Tworzenie przewiertów jest coraz częściej wykorzystywaną metodą, podczas tworzenia nowych, oraz rozbudowy czy też naprawy już istniejących instalacji przesyłowych. Bardzo ważne jest jednak, by metodę tą wykonywać zgodnie z ogólnie przyjętymi założeniami. Dobrym pomysłem, jest zlecenie takich prac ziemnych firmom, które mają wystarczająco duże doświadczenie w ich realizacji. Tylko w takim przypadku, można mieć pewność, że korzystanie z przewiertu będzie bezpieczne.

Więcej informacji znajdziesz na stronie www.krecik-przewiertysterowane.pl!