Jakie grzejniki sterowane WiFi warto wybierać?

grzejniki sterowane wifi
23 kwietnia, 2020

Jakie grzejniki sterowane WiFi warto wybierać?

Dzisiejsze grzejniki konwekcyjne można zaliczyć do bardzo innowacyjnych urządzeń. Nie tylko pozwalają programować ogrzewanie pomieszczenia, dzięki czemu użytkownik może wyznaczyć plan działania sprzętu na każdy dzień tygodnia, ale także są wyposażone w funkcję WiFi.

Nowoczesne sterowanie grzejnikami

grzejniki sterowane wifiTo udogodnienie pozwala sterować sprzętem zdalnie za pomocą aplikacji – nie trzeba tkwić przy grzejniku, można w tym czasie leżeć na kanapie lub spacerować w okolicy. Funkcja przydaje się również, gdy użytkownik wraca do domu i chce zastać już nagrzane pomieszczenia, gdy tylko przekroczy próg. Warto wybrać model, który jest lekki i przenośny, dzięki czemu łatwo będzie go przetransportować np. na działkę. Polecane grzejniki sterowane WiFi często mają możliwość przykręcenia nóżek – nawet jeśli są przeznaczone do montażu na ścianie, nie muszą być do niej przytwierdzone na stałe, ponieważ po zamocowaniu nóżek będzie można je postawić na podłodze. Istotne jest, aby grzejnik zawierał wysokoczuły elektroniczny termostat, dzięki czemu w pomieszczeniu będzie utrzymana stała temperatura, wyznaczona przez użytkownika.

grzejniki sterowane wifiNajlepiej postawić na najnowocześniejsze systemy pomiaru temperatury z dokładnością do jednej dziesiątej stopnia Celsjusza. W konstrukcji grzejnika konwekcyjnego istotna jest obecność ekranu LCD, który pozwoli w łatwy sposób odczytać temperaturę, gdy sterujący urządzeniem smartfon zostanie pozbawiony źródła zasilania. Osoby, które szukają urządzenia wpasowującego się w aranżację domu z pewnością zwrócą uwagę na estetykę sprzętu. Istnieje wiele doskonale zaprojektowanych grzejników konwekcyjnych, których idealnie gładka powierzchnia w kolorze białym czy czarnym doskonale nadaje się do każdego pomieszczenia. Niektóre modele oferują tzw. zimny nadmuch, dzięki któremu urządzenie można wykorzystać jako zamiennik popularnego wiatraczka – nienagrzane powietrze jest dokładnie rozprowadzane po pomieszczeniu. Przed kupnem warto poznać maksymalną moc grzejnika konwekcyjnego – tylko wartości powyżej 2000 W pozwalają skutecznie nagrzewać dom w sezonie jesienno-zimowym. Szukając grzejników konwekcyjnych sterowanych WiFi należy zwrócić uwagę na wiele aspektów. Oprócz maksymalnej mocy i wymiarów urządzenia, istotne są także dodatkowe funkcje w postaci zimnego nadmuchu czy możliwości zaprogramowania planu grzania na cały tydzień.

Wbudowany termostat zapewni równomierne grzanie, jednak nawet, jeśli sprzęt nie posiada tego udogodnienia, bardzo często można je dokupić osobno. Warto zwrócić uwagę także na zabezpieczenie przed przegrzaniem, bo tylko ono zapewni bezpieczeństwo tak grzejnika, jak i pomieszczenia, w którym się on znajduje.