Jak zabrać się za projektowanie wnętrz?

projektowanie wnętrz
10 grudnia, 2016

Jak zabrać się za projektowanie wnętrz?

Powyższe pojęcie na rynkach zachodnich znane jest już od kilkudziesięciu lat. W Polsce zjawisko lub usługa jaką jest home staging nie ma tak bogatej historii, jednak ostatnimi czasy staje się coraz bardziej popularne i doceniane. Na wstępie warto wspomnieć na czym dokładnie ono polega.

Projektowanie wnętrz – gdzie są inspiracje?

projektowanie wnętrzHome staging to szereg zabiegów polegającym na odnowieniu i modernizacji mieszkania lub innej nieruchomości tak, by następnie można ją było sprzedać w znacznie korzystniejszej cenie. Nic dziwnego, że zainteresowanie tym tematem rośnie, skoro podczas sprzedaży lokalu jesteśmy w stanie w ten sposób zaoszczędzić nawet dziesięć procent, co w przypadku nieruchomości wartych trzysta lub czterysta tysięcy jest istotną kwotą. W Stanach Zjednoczonych home staging jest klasycznym zabiegiem stosowanym nie tylko przez agentów nieruchomości. Niektóre osoby trudzą się w wykupowaniu rozpadających się nieruchomości i doprowadzaniu ich do doskonałego stanu. Oczywiście wymaga to sporo czasu, zaangażowania i także wkładu własnego. Wówczas odbywa się to na znacznie szerszą skalę niż projektowanie wnętrz w ramach home stagingu, które w Polsce najczęściej nie przekracza siedmiu dni pracy. Taką rewolucję można przeprowadzić na własną rękę, ale też nie trzeba, gdyż obecnie niemalże każdy projektant wnętrz ma to w swojej ofercie. Przede wszystkim taką metamorfozę należy rozpocząć od dokładnej inwentaryzacji i dokonania pomiarów. W ten sposób przekonamy się co dokładnie musimy lub chcemy wymienić, jaką ilością wolnego miejsca dysponujemy i tym podobne. Warto zauważyć, że wiekowe kafelki spoczywające na ścianie lub podłodze, które nie olśniewają już swoim wyglądem można łatwo i niedrogo przemalować odpowiednią farbą. To samo można uczynić z niezbyt już modnymi szafkami kuchennymi, stołem lub krzesłami. Osoby, które profesjonalnie wykonują najlepsze projektowanie wnętrz na terenie Trójmiasta bardzo często czerpią z takich rozwiązań lub wykonywania mebli na własną rękę. Ostatnimi czasy bardzo popularne stały się na przykład meble z palet, które są niedrogie i bardzo efektowne. Zabierając się za home staging warto też skupić się na dodatkach, które budują i dopełniają całe wnętrze personalizując je i nadając mu wyjątkowy charakter.

Tego typu zabiegi zyskują popularność w całej Polsce, o czym świadczy duże zapotrzebowanie na tego typu usługi. Należy pamiętać, by nie przesadzać z ilością mocnych akcentów i dodatków i pozostawić w tym temacie wolną rękę nowym nabywcom mieszkania, tak by mogli wyobrazić sobie lokum już jako niemalże swoje.