Jak zaaranżować stylowy i funkcjonalny przedpokój czyli meble na wymiar

meble na wymiar
25 listopada, 2016

Jak zaaranżować stylowy i funkcjonalny przedpokój czyli meble na wymiar

Przedpokój jest wbrew pozorom bardzo ważnym pomieszczeniem w każdym domu. Przede wszystkim wprowadza gości do mieszkania i daje przedsmak tego, co się w nim znajduje. Powinien nawiązywać stylem o reszty wnętrza i być bardzo funkcjonalny.

Meble na wymiar i ich dopasowanie

meble na wymiar Aranżując mieszkanie często całkowicie zapominamy o przedpokoju, czyniąc z niego graciarnię i skupisko różnych stylów. Tymczasem to właśnie przedpokój wpływa na nasze pierwsze wrażenie o mieszkaniu. Najczęściej przechowujemy w nim rozmaite sprzęty codziennego użytku, co powoduje, że panuje tam nieustanny rozgardiasz. Dlatego w przedpokoju także ważne jest odpowiednie zorganizowanie przestrzeni. Zdarza się, że przedpokój stanowi jedynie bardzo małą część mieszkania, co znacznie utrudnia sytuację. Wówczas należy dobrze zastanowić się jakie rozwiązania zastosować, by zyskać jak najwięcej miejsca do przechowywania. W małym przedpokoju możemy zdecydować się na zamontowanie pawlacza pod samym sufitem. Zazwyczaj zawsze jest miejsce na szafkę pod sufitem lub półkę, na której zmieszczą się kartony i tym podobne. Znacznie lepszym pomysłem jest umieszczenie tam pojemnej szafy. Doskonale sprawdzą się szafy przesuwne lub trwale wykonane meble na wymiar ze Szczecina, które dodatkowo można zorganizować sobie w środku według własnych potrzeb. Decydując się na dużą szafę w przedpokoju można zrezygnować z osobnej szafy na obuwie, co jest oszczędnością miejsca i pieniędzy.

meble na wymiar Dysponując większym metrażem możemy pozwolić sobie na znacznie większą fantazję w temacie mebli. Bardzo efektownie wyglądają komody lub ozdobne ławki do przedpokoju. Warto też zwrócić uwagę na kolorystykę. Chociaż w obecnych aranżacjach dominują jasne barwy, to w pomieszczeniu najbardziej narażonym na zabrudzenia nie są one funkcjonalne. Z drugiej strony jasne barwy zawsze nadają wnętrzu wrażenie przestrzenności i w połączeniu z dużym lustrem doskonale powiększą przedpokój. Wtedy najlepiej zastosować wysoce odporne farby zmywalne lub inny materiał, jak chociażby imitację drewna na ścianę. W tum miejscu dobrze też pomyśleć o odpowiednim oświetleniu. Oprócz głównego punktu na suficie z pewnością sprawdzi się mała lampka z komodzie lub większa stojąca. W Szczecinie funkcjonuje wiele firm, które oferują szafy na wymiar, a obok nich meble kuchenne i inne. Znajdziemy tam naprawdę szeroki wybór, dzięki któremu zaaranżujemy nie tylko przedpokój, ale także gabinet sięgając po meble biurowe.

Zamawianie elementów do różnych pomieszczeń u jednego producenta jest z pewnością dobrym rozwiązaniem, ponieważ umożliwia utrzymanie wnętrza w tej samej stylistyce i najczęściej wynegocjowanie atrakcyjnej ceny.