Jak wygląda elegancka kuchnia?

kuchnie na wymiar
22 sierpnia, 2019

Jak wygląda elegancka kuchnia?

Eleganckie wnętrza to nie tylko pokój dzienny czy sypialnia, ale także kuchnia. Dawniej to pomieszczenie było zaniedbywane i urządzało się je praktycznie, nie patrząc na wygląd. Przez to kuchnia rzadko pasowała do innych pomieszczeń w domu i mało kto chciał w niej przebywać. Teraz to się zmieniło.

Kuchnie od wrocławskich firm

kuchnie na wymiarElegancka, luksusowa kuchnia to marzenie wielu właścicieli domów i mieszkań. Jak zatem będzie wyglądało takie pomieszczenie? Większość projektów eleganckich kuchni utrzymana jest w kolorach jasnych (biel, beż, écru) z dodatkiem kontrastującego ciemnego elementu, na przykład wyspy kuchennej czy blatów. Nie ma tu miejsca na wiele kolorów czy wzorów, które nie kojarzą się ze stylem glamour. Wersja dwukolorowa (nie jednobarwna z pojedynczym dodatkiem), czy monochromatyczna (czarno-biała) jest dopuszczalna o ile pozostałe wyznaczniki stylu zostają zachowane. Jeśli chodzi o materiały to dominuje tu kamień, czyli granit lub marmur (na posadzkach i blatach) lub inne gładkie i błyszczące materiały, na przykład szkło lacobel. Lśniąca powierzchnia jest zawsze bardzo elegancka, przywodzi na myśl kryształy i biżuterię. W tańszej wersji można zastosować lakierowane na wysoki połysk fronty meblowe oraz dobrej jakości jasny kompozyt.

kuchnie na wymiarNa podłogach zaś można zamiast ceramicznych kafli użyć szarych paneli. W kuchni eleganckiej nie ma dekoracji, a jednym ozdobnym akcentem może być żyrandol nad stołem jadalnianym (jeśli kuchnia jest łączona z jadalnią) lub nad wyspą kuchenną. Kryształowe lub szklane żyrandole (w tańszej opcji są imitacje tych tworzyw) zdecydowanie lepiej pasują do wytwornej kuchni niż plafony czy oprawy sufitowe. Gdzie można kupić eleganckie meble? W większości sklepów meblowych dominuje styl klasyczny i minimalistyczny, dlatego warto jest sięgnąć po indywidualne projekty. Jeśli interesują nas najlepsze eleganckie kuchnie na wymiar – Wrocław, Kraków czy Warszawa są miastami, w których bez problemu znajdziemy firmy, które się tym zajmują. Kuchnia na zamówienie to pewność, że otrzymamy takie meble o jakich marzymy i nie musimy się stresować tym, że w sklepach trudno jest kupić gotowe komplety spełniające nasze oczekiwania.

Eleganckie kuchnie nie tylko wyglądają zachwycająco, ale powinny być także funkcjonalne. Po prostu trzeba postawić na liczne zamykane szafki i półki, tak by na blatach nie stało nic niepotrzebnego, a wszystkie sprzęty były pochowane. Kuchnia musi się prezentować czysto, schludnie, być uporządkowana. Jeśli chcemy dodać tam odrobinę ozdób to trzeba postawić na wiszące żyrandole.