Jak przygotować kącik wypoczynkowy w salonie?

11 grudnia, 2017

Jak przygotować kącik wypoczynkowy w salonie?

Wypoczywać można w różny sposób. Jedni cenią sobie aktywne spędzanie wolnego czasu, lubią biegać, jeździć na nartach, pływać. Inni lubią spędzać czas w grupie, chodzą na koncerty, mecze, do kina. Jednak odpoczynek w domu jest lubiany nie tylko przez osoby lubiące leniuchować i spędzać czas w ciszy i spokoju.

Meble pozwalające na prawdziwy relaks

meble do salonuKażda osoba zmęczona po długim dniu pracy chętniej skorzysta z opcji oglądania serialu, niż z biegu w maratonie. Warto jest zatem przygotować sobie w domu wygodny kącik wypoczynkowy. Salon jest najlepszym pomieszczeniem do tego. Sypialnia powinna być jedynie miejscem do spania. W pokoju dziennym zdecydowanie muszą się znaleźć takie elementy jak wygodna, rozkładana sofa, jak również nowoczesne fotele do salonu. Obecnie modne są sofy narożne, które pozwalają zagospodarować całą przestrzeń pokoju dziennego. Są szerokie, dzięki czemu zmieści się na nich kilka osób. Takie sofy posiadają także funkcję spania. Kanapa rozłożona będzie także świetna do relaksu. Można wtedy się wygodnie ułożyć i czytać książkę czy oglądać film. Fotele stanowią atrakcyjny dodatek do kanapy, a także dodatkowe miejsce do siedzenia dla gości. Fotel z wygodnym oparciem często bywa nawet wygodniejszy niż sama kanapa!

meble do salonuWarto zaznaczyć, że można je kupić w zestawie z kanapą lub dokupić osobno. Dzięki temu można wziąć ich większą/mniejszą liczbę (standardem są dwa), jak również wybrać fotele z innej serii meblowej. Kanapa powinna być tak ustawiona, by była przodem do telewizora, a obok niej powinna stać lampa. Wiele osób lubi się relaksować przy oglądaniu filmów czy czytaniu książek. Dlatego też odpowiednie ustawienie mebli oraz oświetlenie punktowe jest niezbędne w kąciku wypoczynkowym. Przy sofie dobrze jest także postawić stolik kawowy. Może być on mały. Najmodniejsze są stoliki z drewnianą podstawą oraz szklanym blatem. Chętnie wybierane są stoliki z półką, na której można położyć książkę, piloty, czy program telewizyjny. Stolik może być postawiony bezpośrednio na panelach podłogowych, jak również na małym dywaniku. Dzięki temu nie będzie rysował podłogi, a także kącik wypoczynkowy zyska ładny akcent dekoracyjny. Do salonu można kupić dywan gładki o prostym splocie, jak i puchowy dywan typy shaggy.

Stworzenie praktycznego i estetycznego kącika do relaksu nie jest trudne. Najważniejsze jest to, by kupić wygodne meble (kanapę z fotelami), ustawić je tak, by były frontem do odbiornika telewizyjnego i blisko punktowego źródła światła. Do tego mały stoliczek na dywaniki i idealne miejsce wypoczynkowe gotowe.