Ile kosztują piece nadmuchowe?

piec nadmuchowy
21 listopada, 2016

Ile kosztują piece nadmuchowe?

Instalacja grzewcza jest niezbędna we wszystkich budynkach. Jednak, aby ją zamontować, musimy kupić piec, który będzie bardzo dobrze ogrzewał pomieszczenia. Jednym ze sposobów ogrzewania jest stosowanie pieca nadmuchowego, który sprawdza się zarówno w mniejszych budynkach, jak i na wielkich zakładach, szklarniach lub halach.

Jaka jest cena pieca nadmuchowego?

piec nadmuchowyJaka jest więc cena pieca nadmuchowego? Otóż wszystko zależy od tego, z jakim piecem mamy do czynienia. Tani piec nadmuchowy kosztuje około osiemset pięćdziesiąt złotych. Jest to piec stu kilowy, który posiada wiele zalet, jak na przykład szczelnie drzwiczki bądź bardzo wydajny wentylator wydający ciepło. Producent pieca nadmuchowego oferuje ogrzewanie pomieszczenia nawet o powierzchni trzystu metrów kwadratowych. Nieco droższy w cenie tysiąca złotych jest piec z nadmuchem nadającym się do warsztatów, którego największą zaletą jest to, żer potrafi sam regulować ciepło w pomieszczeniu. Dodatkowo ma troszkę większe palenisko niż poprzednik. Jest również o dziesięć kilogramów cięższy. Za tysiąc czterysta złotych kupimy piece nadmuchowe z wbudowanym naturalnym nadmuchem. Nie jest on większy niż poprzednie piece nadmuchowe, ale jest bardziej wydajny i charakteryzuje się większa akumulacją ciepła. Jest on dużo lepszy, ponieważ nie ma typowej konstrukcji sześcianu, ale ma elementy metalowe ułożone równolegle do siebie. Stanowi więc kaloryfer. Ponad osiemdziesiąt procent ciepła pochodzi z wydmuchu. Jest to wartość bardzo duża. Droższe piece z nadmuchem na podstawie tej samej konstrukcji kosztują dwa tysiące złotych. Różnica jest jednak taka, że wydmuch zasilany jest elektrycznie. Za dwa i pół tysiąca złotych kupimy piece nadmuchowe, które nadają się do celów przemysłowych. W nich można spalać więcej opału, ponieważ są większe a dodatkowym atutem jest to, że są zbudowane z blachy kotłowej, a całość konstrukcji była zbudowana za pomocą cnc. Trzy tysiące złotych kosztuje piec nadmuchowy na drewno oraz olej. Cztery i pół tysiąca złotych kosztuje automatyczny piec nadmuchowy. Producent tego urządzenia wzbogacił tradycyjny piec o elementy elektroniczne. Wbudowany jest monitorek, dzięki któremu możemy automatycznie sterować spalaniem opału oraz regulować temperaturę. Jeżeli zostanie dobrze zaprogramowany, pozostaje bezobsługowy i działa sam.

Najdroższe są piece z nadmuchem, które spełniają funkcje wielkich suszarni oraz kotłowni przemysłowych. Za takie urządzenia trzeba jednak zapłacić bardzo dużo, bo aż kilkadziesiąt tysięcy złotych. Jak widać, mamy do wyboru wiele pieców z nadmuchem, których cena różni się w zależności od funkcjonalności.