Grafika na szkle – płytki i szafa

grafika na szkle
31 marca, 2017

Grafika na szkle – płytki i szafa

Ciekawe wzory i dużo kolorów to dwie rzeczy jakie wyróżniają nowoczesne wnętrza. Klasyczne pomieszczenia, w których dominowały zachowawcze aranżacji, uniwersalne i delikatne kolory (żółty, beżowy, biały, kawa z mlekiem) i meble z drewna to już przeszłość. Teraz stawia się na odważniejsze rozwiązania, które przyciągają wzrok i obok których nie można przejść obojętnie.

Grafika na szkle do nowoczesnego wnętrza

grafika na szkle Jedną z rzeczy które na pewno sprawdzą się w nowoczesnym wnętrzu będzie grafika na szkle z Warszawy. Wzór na szklanych panelach może być zarówno grafiką wektorową, jak i fotografią, co daje nam wiele możliwości aranżacyjnych. Najczęściej taka grafikę stosuje się na szafach lub jako płytki ścienne. Płytki można zainstalować w kuchni między szafkami stojącymi, a wiszącymi, jak również w łazience. Gładka powierzchnia płytek czyści się bardzo łatwo, a zabrudzenia się nie osadzają w przestrzeniach między łączeniami, jak to ma miejsce przy płytkach ceramicznych. Często grafika na szkle prezentowana jest na jednym, długim panelu, dzięki czemu cały wzór jest dobrze widoczny, a łączeń nie ma. Takie panele szklane czyści się tak samo jak lacobel czy kafle ceramiczne.

grafika na szkle Najlepiej jest do tego używać gąbki lub szmatki, która nie porysuje struktury szklanej. Można stosować środki do czyszczenia szkła, na przykład spraye do okien, można jednak myć je także zwykłym płynem do mycia naczyń i wodą. Lśniąca, szklana struktura na pewno będzie wyglądała zachwycająca w każdej kuchni lub łazience. Grafikę na szkle można jednak także umieścić na szafie z drzwiami przesuwanymi. Grafika może się znajdować na całej długości i szerokości szafy, jak również być zastosowana jako drobny element dekoracyjny, na przykład jako poziomy pasek przechodzący w poprzek szafy. Szafa z grafiką z pewnością sprawdzi się w pokojach dla dzieci i młodzieży, ale nie tylko. Grafika ze spokojnym oceanem czy ładnym widokiem będzie działać na nas kojąco i idealnie sprawdzi się w sypialni czy pokoju dziennym. Warto zaznaczyć, że takie szkło jest odpowiednio zabezpieczone przed uszkodzeniami mechanicznymi, jak również grafika jest pokryta specjalną folią, dzięki czemu jej kolory nie będą blaknąć ani ścierać się podczas czyszczenia. Używa się do grafik szkła hartowanego, czyli specjalnie wzmacnianego.

Nie trzeba się zatem obawiać, że panele zostają uszkodzone podczas codziennego użytkowania, nawet w kuchni gdzie mamy do czynienia z różnymi substancjami i temperaturami. Grafika na szkle to ciekawe i modne rozwiązanie do każdego nowoczesnego pomieszczenia.