Gdzie i kiedy pierze się wykładziny i dywany?

pranie wykładzin
30 marca, 2021

Gdzie i kiedy pierze się wykładziny i dywany?

Dywany i wykładziny są przede wszystkim chętnie kupowane do domów i mieszkań, jednak świetnie się sprawdzają także w hotelach, biurach, a nawet w salonach Spa. Sprawiają, że w pomieszczeniu robi się przytulniej i ładniej. Stanowią piękną ozdobę, są przyjemne w dotyku, a czasem spełniają też funkcje praktyczne np. wygłuszają dźwięki, zasłaniają nierówności parkietu, czy chronią podłogę przed zarysowaniem przez meble.

Inwestowanie w pranie wykładzin

pranie wykładzinWarto wybierać dywany i wykładziny z dobrej jakości materiałów, tak by były jak najbardziej trwałe. Lepiej jest zapłacić nieco więcej przy zakupie, ale cieszyć się piękną ozdobą salonu przez wiele lat. jednak nie tylko materiał ma wpływ na ogólny wygląd wykładzin dywanowych. Liczy się także czystość. Samo odkurzanie niewiele daje. Można odkurzaczem czy specjalną szczotką usunąć sierść zwierząt czy kurz oraz piasek, ale nie da się nim dogłębnie oczyścić tkaniny. Dlatego też warto zainwestować w niedrogie pranie wykładzin w Warszawie. Takie pranie wykonują specjalistyczne firmy, które mają odpowiedni sprzęt i środki piorące, dopasowane do konkretnego materiału. Kiedy warto zdecydować się na ekstrakcyjne pranie dywaników i wykładzin? Na pewno wtedy kiedy są mocno zabrudzone. Nie chodzi tu tylko o pojedyncze plamy, ale także o ogólne zabrudzenie, poszarzenie materiału. Brudna wykładzina będzie szpecić, zamiast zdobić pomieszczenie.

pranie wykładzinTylko odpowiednie, mocne pranie jest w stanie przywrócić ją do stanu świetności. Pranie często jest zamawianą usługą przez osoby, które chcą sprzedać lub wynająć nieruchomość. Odmalowanie ścian, wymiana firanek czy właśnie wyczyszczenie wykładziny nie kosztuje wiele, a znacząco wpłynie na odbiór nieruchomości przed potencjalnego klienta. Zabrudzone, brzydko pachnące pomieszczenie wyda się mniej atrakcyjne, stare, zaniedbane. Często czyszczenie wykładzin jest wybierane przed ważnymi wydarzeniami. W domach mogą to być święta Bożego Narodzenia na które zjeżdża się cała rodzina,w firmie może to być impreza z okazji rocznicy powstania zakładu czy zdobycia ważnej nagrody. Wtedy warto zadbać o wszystko i nie tylko umyć podłogę i zetrzeć kurze, ale także wyprać wykładzinę, by pięknie się prezentowała i łądnie pachniała.

Pranie dywanów i wykładzin powinno się częściej odbywać tam, gdzie powierzchnie są intensywnie użytkowane lub tam gdzie mieszkają alergicy. W hotelach czy salonach Spa dywanu mogą się szybciej brudzić niż w domu. Dla alergików za to ważne jest to, by w wykładzinie nie zalegały roztocza oraz kurz, przyczyniające się do powstawania pokrzywki, wysypki, czy problemów z oddychaniem.