Filtry odwróconej osmozy dla zdrowego domu

6 października, 2016

Filtry odwróconej osmozy dla zdrowego domu

O roli czystej, miękkiej wody mówimy, czytamy i wiemy coraz więcej. Wiele osób postanawia z tego powodu wprowadzić zmiany do swojego stylu życia rozpoczynając właśnie od poprawienia jakości wody i jej oczyszczenia.

Filtry odwróconej osmozy usuwają szkodliwe związki

Filtry odwróconej osmozyNiestety należy mieć świadomość, że na ogół uzdatnianie wody jest sporą inwestycją, ponieważ profesjonalne i skuteczne filtry potrafią kosztować nawet kilka tysięcy. Jednym z najdroższych, ale też najskuteczniejszych sposobów są najlepsze filtry odwróconej osmozy, które usuwają właściwie wszystkie szkodliwe związki, ale z nimi niestety także te pożyteczne.

Rozwiązaniem tego problemu są dołączone do nich mineralizatory, ponownie dostarczające pożyteczne minerały do wody. Dzięki tej metodzie otrzymujemy właściwie krystaliczną wodę, przy pomocy filtracji przez półprzepuszczalne błony. Niewiele osób decyduje się jednak na to rozwiązanie właśnie ze względu na wysoki koszt. Oprócz niego mamy wiele innych sposobów na uzdatnianie wody, które są znacznie tańsze. Nieco popularniejsze są zmiękczacze wody. Mają sporo korzyści ponieważ niwelując twardą wodę przyczyniają się do czystych, wolnych od osadu z kamienia elementów armatury łazienkowej, szklanek, czajnika oraz urządzeń AGD, które dzięki temu znacznie rzadziej się psują.

Dodatkowo zmiany powinniśmy zauważyć w wyglądzie skóry, włosów oraz samopoczuciu. Zmiękczacze wody przyczyniają się też do profilaktyki wielu chorób i smacznej wody. Ich koszt niestety nadal opiewa na około dwa tysiące, co może wydawać się kwotą wręcz astronomiczną. Nadal jest wiele osób, które twierdzą, że na zdrowiu nie warto oszczędzać i bez wahania sięgają po zmiękczacze wody. Na szczęście na rynku dostępne są także rozwiązania ekonomiczne, które nie są co prawda rewelacyjne i długowieczne, ale mimo wszystko poprawiają jakość wody.

Są to chociażby dzbankowe filtry do wody pitnej. Ich działanie nie jest tak szerokie jak tych wyżej wymienionych, ponieważ nadal możemy zmagać się z twardą i zanieczyszczoną wodą w kranie. Natomiast jest to optymalne rozwiązanie, gdy zależy nam głównie na jakości wody do pinia oraz przygotowywania kaw czy herbat. Dzbanki tanie zazwyczaj wyposażone są w filtr węglowy, który oczyszcza wodę. Cały ten proces nie dzieje się natychmiastowo, ale nie jest też czasochłonny. Główne korzyści, jakie płyną z tej metody to poprawienie smaku i zapachu wody, a także usunięcie z niej zanieczyszczeń mechanicznych i chloru.

Niestety należy liczyć się z tym, że przefiltrowana w ten sposób woda może mieć nadal w sobie szkodliwe baterie i związki chemiczne.