Dlaczego pellet jest ekonomiczny?

ekonomiczny pellet lava
1 lutego, 2021

Dlaczego pellet jest ekonomiczny?

Zanim zrozumie się, dlaczego pellet jest ekonomiczny, trzeba najpierw pojąć sam proces jego tworzenia. By powstał tak ładny i ekologiczny granulat, należy przestrzegać kilku zasad i pamiętać o używaniu tylko samych prawdziwie ekologicznych elementów biopaliwa. Dzięki temu uzyska się produkt wart swojej ceny.

Spalanie pelletu w ekologicznych piecach

pellet ekonomiczny lava Na samym początku trzeba przygotować elementy drzewne do suszenia. Podczas transportu odpadów na miejsce przeznaczenia trzeba uważać, by nie zanieczyścić trocin i innych naturalnych elementów. Dopiero wtedy można materiał pobieżnie rozdrobniony zostawić, by zgromadzona woda odparowała w temperaturze około dziewięćdziesięciu stopni. Gdy drobne elementy zostaną należycie pozbawione wody, przychodzi czas na ponowne ich dzielenie. Tym razem mają pozostać trzymilimetrowe wióry. Dopiero następny etap, jakim jest prasowanie, jest głównym elementem całej linii produkcyjnej. Na tym kroku tłoczy się rozdrobniony materiał, by potem przeszedł przez specjalną matrycę i powstały kilku, bo mniej niż dzisięcio, milimetrowe granulaty. Dzięki zachowaniu odpowiedniej temperatury niepotrzebne jest żadne lepiszcze, które wpłynęłoby na jakość pelletu. Tak rozgrzane i przerobione biopaliwo można pozostawić do wystudzenia.

ekonomiczny pellet lavaTen krok ma na celu zachować odpowiednie właściwości produktu. Dopiero gdy będzie wychłodzony, można go pakować do piętnastolitrowych worków i sprzedawać. Mniej więcej w ten sposób powstaje ekonomiczny pellet lava, który można kupić także za pośrednictwem Internetu. Jego ekonomiczność objawia się w braku konieczności kupna kilku ton pelletu, gdyż jego kaloryczność jest wysoka. Pozbawiony jest dodatków niewchodzących w skład dobrej środowisku mieszanki. Mowa tu głównie o korze i lepiszczach, które nie powinny być uzupełnieniem dobrego pelletu. Jeżeli kupi się dobre biopaliwo lava, od zaufanego producenta, ma się pewność, że w piecu palą się głównie trociny. To wpływa na wydajność codziennego ogrzewania domu i na brak konieczność dokupywania kolejnej partii tego opału. Inwestycja może wydawać się na początku kosztowna, lecz już po kilku latach wydatek się zwraca.

Sama świadomość, że żyje się ekologiczniej jest nieopisana. Dzięki tonie pellet jest się w stanie opalić dom w bardziej ekologiczny sposób, a jednocześnie tak wydajny, jak przy spaleniu węgla. Jak wiadomo, dostarczania węgla lub drewna z miejsca zakupy do piwnicy lub składziku jest pracochłonne i kosztowne, a kupując pellet dostaje się granulat szczelnie zamknięty w wygodnym opakowaniu.