Czym kierować się przy wyborze siatki do pakowania?

Tania siatka do pakowania
23 kwietnia, 2016

Czym kierować się przy wyborze siatki do pakowania?

Kiedy chcemy założyć swój własny sad, w celu posiadania zdrowych ekologicznych owoców, przede wszystkim musimy zaplanować w jakim miejscu zostaną zasadzone drzewka. Następnie ważne jest odpowiednie przygotowanie ziemi, żeby drzewka przyjęły się i jak najszybciej wyrosły i dały plon. Po zasadzeniu drzew czeka nas najwięcej pracy.

Tania siatka do pakowania owoców – ważny element sadu

Tania siatka do pakowaniaMusimy dbać o to jak teren wokół sadzonek odpowiednio nawadniać i wzbogacać w minerały. Dobrym pomysłem jest wysianie trawnika na przestrzeni między drzewami, jednak pod samym drzewem należy zostawić trochę wolnego miejsca na przykład na rozwiezienie kompostu. Jednak najważniejsze jest odpowiednie zabezpieczenie przed zwierzętami. Tak na zwierzęta, które mogą przybiec do lasu, aby zjeść owoce, które spadły na ziemię, bądź poocierać się o korę drzew, dobrze jest zastosować siatki ogrodzeniowe. Jest ich wiele rodzajów, jednak są najtrwalsze i cenowo najkorzystniejsze. Pozostaje kwestia ptaków. Tutaj należy zastanowić się nad dodatkową funkcją jaką spełniać może siatka cieniująca. Ona nie tylko ma w założeniu ochronić przed światłem, ale doskonale nada się na zabezpieczenie koron drzew przed ptakami. Jeśli zakładamy swój pierwszy sad, taki mało profesjonalny może przydać się nam tania siatka do pakowania owoców. Ma taką samą strukturę i wykonana jest z podobnego tworzywa, więc doskonale sprawdzi się w tej roli.

Kiedy mamy już nasz san odpowiednio ogrodzony, zabezpieczone drzewa w razie nalotu ptaków, a ziemia pod drzewkami jest dobrze nawieziona i wzbogacona, nie pozostaje nam nic innego jak czekać na pyszne owoce.