Czy warto czyścić tapicerkę meblową?

meble tapicerowane
16 kwietnia, 2022

Czy warto czyścić tapicerkę meblową?

Meble w salonie są intensywnie użytkowane. To właśnie w salonie przyjmowani są goście. W nim też domownicy spędzają najwięcej czasu, oglądając telewizję czy po prostu się relaksując. Tapicerka meblowa zużywa się oraz ulega zabrudzeniom.

Pozytywne skutki czystej tapicerki meblowej

meble tapicerowaneCzęsto zdarza się, że zostanie na nią wylany napój czy wgniecione zostaną resztki jedzenia. Aby tapicerka meblowa wyglądała schludnie i świeżo, należy poddawać ją co jakiś czas zabiegom czyszczenia. Oczywiście, można zrobić to samodzielnie, jednak efekt nie będzie tak spektakularny, jak dzieje się to w przypadku skorzystania z firmy czyszczącej meble. Drobne zabrudzenia można próbować czyścić samodzielnie, jednak całościowe czyszczenie lepiej zostawić specjalistom, którzy dysponują odpowiednim sprzętem oraz środkami. Firma, która zajmuje się czyszczeniem tapicerki, wyposażona jest w specjalny odkurzacz, którym wypłukuje środki piorące oraz zasysa wodę do zbiornika, zatem na powierzchni mebla pozostaje tylko minimalne namoczenie. Jak wiadomo, tapicerka meblowa, kiedy jest mocno eksploatowana, zużywa się szybko i nie wygląda już tak estetycznie, jak po zakupie.

 

sprzątanieZa przykład może posłużyć sofa, która staje się dodatkowo siedliskiem mikroorganizmów – bakterii, wirusów czy grzybów. Jak wiadomo, takie środowisko nie jest przyjazne dla zdrowia, tym bardziej jeśli chodzi o alergików czy osoby z chorobami płuc. Warto zatem zadbać o higienę sofy i zdecydować się na porządne czyszczenie sofy – cena we Wrocławiu jest przystępna i uzależniona jest od wielkości mebla. Decydując się na czyszczenie mebli, niejednokrotnie można liczyć na atrakcyjny rabat. Firma najpierw oceni stan mebli, rodzaj materiału oraz zabrudzeń, aby móc dobrać odpowiednie środki piorące. Bardziej uporczywe plamy, takie jak rozlany długopis, wino, czy krew zostaną potraktowane specjalnymi środkami, które skutecznie je usuną. Po zabiegu czyszczenia tapicerka meblowa jest lekko wilgotna, zatem trzeba dać jej spokojnie przeschnąć, zapewniając odpowiednią wentylację w pomieszczeniu. Dzięki temu, że używany sprzęt zasysa nadmiar wody, nie dochodzi do nadmiernego przemoczenia tapicerki, co jest bardzo ważne. Dzięki praniu sofy można skutecznie pozbyć się z niej nie tylko zabrudzeń, czy alergenów, ale także przykrych zapachów spowodowanych np. dymem tytoniowym lub zwierzętami domowymi.

Samodzielne czyszczenie tapicerki meblowej może wyrządzić jej więcej szkody, niż pożytku, ponieważ nie posiadając specjalnego sprzętu, można łatwo przemoczyć materiał. Piorąc sofę samodzielnie, nie ma się czym odessać wody, zatem łatwo o powstanie pleśni wewnątrz tapicerki. Tak jak wspomniano, drobne plamy można próbować usuwać samodzielnie, jednak całościowe czyszczenie lepiej pozostawić specjalistom.

Po więcej informacji zapraszamy na stronę www.pogromcyplam.pl!