Ciekawe wyposażenie kuchni

kuchnia na wymiar
4 kwietnia, 2023

Ciekawe wyposażenie kuchni

Myśląc o nowoczesnym wyposażeniu kuchni większość osób oczami wyobraźni widzi zmywarki, płyty indukcyjne, czy podwójne lodówki. Nie da się ukryć, że technika w zakresie sprzętu AGD poszła mocno do przodu, jednak to nie znaczy, że szafki i zabudowy muszą stale być takie same i nic się nie zmieniły. Wręcz przeciwnie – można w kuchniach znaleźć wiele ciekawych, funkcjonalnych rozwiązań, ułatwiających organizację przestrzeni.

Ciekawe wyposażenie kuchni

zabudowa w kuchni Przykładem mogą być na przykład kosze cargo, montowane w szafkach wysuwanych na prowadnicach. Zwykle szafki kuchenne są uchylne, a nie przesuwne. Jednak w tym przypadku to rozwiązanie bardzo dobrze się sprawdza. Kosze mają różne kształty i rozmiary, mogą być nawet piętrowe. Wyglądają wtedy jak np. trzy półki wysuwane z jednej szafki. Są idealnym rozwiązaniem do przechowywania zapasów jedzenia – są obstawne, zapewniają dobrą wentylację. Również układanie w nim pokrywek do garnków i patelni jest bardzo proste – między metalowymi drążkami idealnie się one zmieszczą i nie potrzeba wtedy specjalnych stojaków. Wytrzymałe kuchnie na wymiar w Katowicach często są wyposażane w kosze cargo. Jednak ciekawym pomysłem są też tzw. nerki, czyli półki wysuwające się po otwarciu drzwiczek. Stosowane są głównie w szafkach narożnych. Potoczna nazwa odnosi się do tego, że mają one kształt nerki, fasoli – lekko półkolisty.

kuchnia na wymiarKorzystanie z szafek narożnych często jest problematyczne. Dojście jest trudne, a sięganie w głąb szafek wymusza chodzenie na czworakach i wyginanie się tak by sięgnąć rzeczy stojące daleko od nas. Mając taką wysuwaną ,,nerkę” produkty będą stały głęboko w szafce, jednak po jej otwarciu będą tuż pod ręką. W szafach narożnych można zamontować też obrotowe metalowe półki stylu koszy cargo. Wtedy by sięgnąć coś z tyłu trzeba przekręcić kosz i gotowe! Warto też zwrócić uwagę na różne rodzaje zamykania szafek. Zamiast tradycyjnych uchwytów mamy systemy pozwalające na otwieranie szafek bez użycia rąk – wystarczy je lekko nadusić łokciem czy kolanem i się wysuną. To tak zwany system ,,push-to-open”, czyli ,,naciśnij-aby-otworzyć”. Jako że modne są ukryte uchwyty, to takie rozwiązania także sa chętnie wybierane. Można też stosować uchwyty ,,wyrabiane” w płycie mebla, wyglądające jak delikatne wgłębienia, niewidoczne na pierwszy rzut oka.

Nowoczesna kuchnia to nie tylko nowe sprzęty AGD, ale także idealne meble pełne fajnych technicznych rozwiązań. Kosze cargo, wysuwane szafki, niewidoczne uchwyty, czy półki-nerki na pewno należą to tych najpopularniejszych i najbardziej funkcjonalnych. Warto je zamontować w swojej kuchni.