Charakterystyka nowoczesnych napędów do bram

napędy do bram w Pruszkowie
28 czerwca, 2018

Charakterystyka nowoczesnych napędów do bram

Jeśli w ogrodzeniu wokół naszej posesji zamontowaliśmy bramę otwieraną ręcznie, z pewnością po kilku latach codziennej jej obsługi mamy już tego rozwiązania dosyć. Jest ono kłopotliwe zwłaszcza gdy na dworze panują niesprzyjające warunki. Za każdym razem musimy bowiem wychodzić z samochodu, aby otworzyć bramę, a potem – by ją zamknąć.

Wybór nowoczesnego napędu do bramy

napędy do bram w PruszkowieNa szczęście możemy zmodernizować bramę wjazdową i to nie takim dużym kosztem. Wystarczy zamontować napęd, aby możliwe było automatyczne otwieranie i zamykanie skrzydła bramy. Jaki jednak napędy wybrać? Jeśli przejrzymy na przykład taką ofertę napędów w sklepach w Pruszkowie, zobaczymy, że wybór jest naprawdę szeroki. Napędy są do siebie podobne, jednak niektóre z nich mogą posiadać unikalne funkcje, które sprawiają, że dane urządzenie może być sporo droższe. Na co zwracać więc uwagę przy wyborze napędu? Napędy do bram w Pruszkowie odznaczają się najwyższą jakością ze względu na zastosowane w nich podzespoły. Na przykład, niektóre modele posiadają wbudowany system DPS, który pozwala na elektroniczny pomiar siły napędu. Jest to wartościowe zabezpieczenie, które może nas uchronić przed wieloma wypadkami. Ponadto takie napędy charakteryzuje długa żywotność – jeżeli będziemy eksploatować je w sposób prawidłowy, wówczas właściwie awarie się nie zdarzają. Takie napędy są bowiem samohamowne, a system wykrywania przeszkód sprawia, że skrzydło bramy nie ma możliwości się uszkodzić.

napędy do bram w PruszkowieRównocześnie producent wprowadza do nowoczesnych modeli opcję ręcznego odblokowywania napędu niezależnie od pozycji skrzydła. To rozwiązanie niezbędne w przypadku awarii zasilania. Kolejną ważną kwestię stanowią materiały zastosowane do wykonania obudowy. Największą popularnością cieszą się napędy z obudową z aluminium wzmacnianym włóknem szklanym. To dlatego, że materiał ten jest lekki, a więc nie wpłynie znacząco na wagę urządzenia, a zapewni mu oczekiwany poziom wytrzymałości. Jest też odporny na działanie negatywnych czynników atmosferycznych, dlatego nie musimy obawiać się ani deszczów, ani gradu. Jeżeli chcemy, możemy do systemu automatyki dołączyć dodatkowe urządzenia zabezpieczające, na przykład lampy ostrzegawcze czy fotokomórki. Są to jednak rozwiązania opcjonalne, które producent jedynie proponuje.

Z tego jednak bardzo często korzystają właściciele firm, którzy chcą być pewni, że na ich terenie panuje całkowite bezpieczeństwo dzięki właśnie takim środkom. Szeroki wybór napędów do bram w Pruszkowie sprawia, że w tej okolicy zaopatrują się nawet mieszkańcy samej Warszawy. Pruszków słynie bowiem z wysokiej jakości produktów, dlatego – decydując się na napędy z Pruszkowa – mamy pewność, że posłużą nam przez naprawdę długi czas.