Bramy w zgodzie z producentem

bramy i ogrodzenia
13 grudnia, 2017

Bramy w zgodzie z producentem

Bramy garażowe powinny być dość solidne, ale przy tym funkcjonalne. Jeśli będą one zajmować zbyt dużo miejsca, to nie będą one zbyt zachęcające dla klienta. Dodatkowo powinny one być zrobione z dobrych jakościowo materiałów, często korzysta się z odpowiednio dobranej stali z dopasowaną do niej warstwą termoizolacji.

Jak dobrać najlepszą bramę?

bramaTa z kolei jest bardzo ważna w bramach garażowych jeśli nie chcemy wychłodzić naszego domu, a mamy połączony z nim garaż. Niewystarczająca warstwa termoizolacyjna na bramie garażowej może prowadzić do zwiększenia kosztów mediów w naszym mieszkaniu. Zimno ochładzające nasz dom od środka będzie skutkować w potrzebie częstszego i bardziej intensywnego ogrzewania, które z kolei będzie generować rosnące koszta. Dodatkowo jeśli mamy ogrzewanie kotłowe, czy piecowe, to zwykle instalacja ta znajduje się właśnie w garażu, a zatem by więcej napalić będziemy musieli sami wejść do tego lodowatego miejsca, co przyjemne nie jest. To właśnie to miejsce zwykle kojarzy nam się jako zimne i nieprzyjemne, a właśnie dlatego, że ludzie zapominają o izolacji tego pomieszczenia, a wystarczy zakup bramy z odpowiednią izolacją termiczną i w garażu może być temperatura taka sama jak w reszcie domu. Jednak często mamy ogromną ilość żądań i wymagań, dlatego ważny jest sprawdzony producent bram, który będzie bardziej przychylny na nasze sugestie i pozwoli nam na bardziej spersonalizowany wybór.

ogrodzenia kuteCzęsto potrzebne są nam nietypowe wymiary, chcemy uzyskać nietypowe kolory, czy indywidualny mechanizm dopasowany do potrzeb naszego budynku. To wszystko jest do załatwienia jeśli posiadamy odpowiedni kontakt z kompetentnym producentem. Możemy się nawet dogadać co do profesjonalnego montażu takiej bramy, gdyż montaż samodzielny raczej nie jest zalecany. Nieprofesjonalne zamontowanie takiej bramy może być bardzo niebezpieczne dla użytkowników budynku, wystarczy chociażby źle zamontowany mechanizm blokujący i cała taka względnie ciężka brama może na kogoś spaść. Dlatego też warto dogadać się z producentem także w sprawach montażu. Oczywiście posiadamy parę rodzajów tych bram i zwykle realizowane są indywidualne zamówienia na każdy z nich. Niezależnie czy są to bramy segmentowe, rolowane, czy rzadziej stosowane w garażach harmonijkowe. Jeśli kupujemy z dobrego źródła, nie powinniśmy się zbytnio martwić.

Jednak warto jest zwrócić uwagę czy takie bramy posiadają wszelkie atesty i spełniają normy. Niska jakościowo brama może być łatwa do podważenia, co będzie idealną okazją dla wszelkiego rodzaju złodziejów. Dlatego też ważnym jest korzystanie z usług producenta z dobrą opinią.

Więcej na stronie http://www.vertipol.pl/