Automatyka do bram. Jak można ją skonfigurować?

Bramy garażowe
6 kwietnia, 2016

Automatyka do bram. Jak można ją skonfigurować?

Automatyka do bram, to dzisiaj już temat rzeka. Możemy zastanawiać się, czym najlepiej je sterować, czy ma być zintegrowana z całym sterowaniem domem, czy może powinna być niezależnym elementem. To już zależy od prywatnych upodobań. Ja jednak jestem zwolennikiem, że powinna być zintegrowana z całym domem, tak jak i napędy do bram garażowych.

Konfiguracja automatyki do bram

Bramy garażoweDzisiaj jednak technologia pozwala nam, żeby siłowniki do bram były sterowane nawet zdalnie. Piloty do bram coraz bardziej staja się przeżytkiem. Wiadomo, są też takie piloty do bram nice, które mają naprawdę fajne parametry, jednak to ciągle „tylko” 40m. Automatyka do bram ma to do siebie, że można ją na tyle zintegrować z domem, że w przypadku choćby różnych trybów w domu można zastosować różne rozwiązania. Tak na przykład jeżeli jest jakiś domownik to brama może być lekko uchylona, jeżeli nikogo nie ma to brama jest zamknięta. W przypadku wykrycia dymu, ognia brama może się automatycznie otwierać, a w przypadku wykrycia włamania brama się szczelnie zamyka. Tak samo może być w trybie nocnym, że brama zwyczajnie zamyka się i się nie otwiera, a próba otwarcia jej może być sygnalizowana powiadomieniem na stronę internetową lub smartfona. Automatyzacja to nie tylko włączanie czy wyłączanie świateł, ale właśnie sprawienie, żeby cały system był na tyle inteligentny, żeby umiał dostosować się do naszych potrzeb. Wiadomo, że nie jest to łatwe do zastosowania, jednak jeżeli już zrobimy to, to działa nam i służy sprawnie. Naprawdę można na tym i zaoszczędzić, zwiększyć komfort mieszkania czy to w domu czy w mieszkaniu ale można jednocześnie podnieść poziom naszego bezpieczeństwa.

Wszelkie niepożądane działania od razu mogą być wykrywane i mogą nas zaalarmować lub od razu włączyć system alarmowy, który zamyka bramy okna i co jeszcze chcemy.