Aranżacje ogrodów – różne style

21 czerwca, 2017

Aranżacje ogrodów – różne style

Coraz więcej osób przywiązuje uwagę nie tylko do tego jak wygląda ich dom w środku, ale także do tego co znajduje się na zewnątrz. Ogród jest czymś co przyciąga wzrok, miejscem gdzie przyjemnie i miło spędza się czas, wizytówką domu.

Aranżacje ogrodów przydomowych

aranżacje ogrodów Z jednej strony widać go z ulicy, a z drugiej jego część jest zarezerwowana tylko dla domowników. Architekci krajobrazu wykonujący aranżacje ogrodów i zieleni w Krakowie znają wiele stylów, które można zastosować. Bardzo często wybierany jest styl minimalistyczny. Dookoła ogrodzenia sadzi się iglaste krzewy żywopłotowe, takie jak tuje. Większą część działki zajmuje równo przystrzyżony trawnik. Wykonuje się kilak rabatek kwiatowych koło wejścia lub tworzy skalniaki na podwórku. Taki ogród jest wybierany przez osoby, które nie lubią lub nie mają czasu zajmować się ogrodem. Tuje stanowią naturalną osłonę przed sąsiadami, trawnik wymaga jedynie koszenia i podlewania, a rabatka nadaje odrobiny koloru. Równie przemyślane i ,,jak od linijki”, choć zdecydowanie bardziej wystawne, są ogrody w stylu francuskim. Tam widać przepych i duże konstrukcje.

aranżacje ogrodów Także stosuje się liczne krzewy iglaste, jednak są one formowane w fantazyjne kształty. Do tego w ogrodzie znajdziemy liczne elementy dekoracyjne, takie jak gipsowe rzeźby, fontanny, wodospady. Ścieżki będą idealnie równo rozplanowane, nie ma tu miejsca na przypadek. To opcja elegancka, choć mało kolorowa. Przeciwieństwem tego stylu są ogrody w stylu wiejskim lub angielskim, bardzo podobne do siebie. Tu liczy się swoboda, spontaniczność w sadzeniu roślin. Jest ich bardzo dużo i nie są sadzone jak od linijki. Jest tutaj bardzo dużo kwiatów we wszystkich kolorach tęczy. Całość wygląda naturalnie, jakby w ogóle nic tu nie było projektowane. Jednak jest tutaj plan. Ogród ma prezentować się romantycznie i swojsko. Coraz więcej osób decyduje się też na ogrody warzywo-owocowe. Można na nie przeznaczyć całą działkę lub jej część. Duże drzewa owocowe dają cień, osłonę przed wiatrem, a przy tym stanowią naturalne ,,ogrodzenie” od ulicy i innych działek. Taki ogród zapewnia nam naturalne, niepryskane warzywa i owoce, które każdego dnia można zrywać. Są one idealne nie tylko do bezpośredniego spożycia, ale także na przetwory. Opisane style są najpopularniejsze, choć nie jedyne.

Są także ogrody nowoczesne, ogrody kwiatowe ( w tym ogrody różane), ogrody w stylu japońskim i zen. Każdy z nich ma co innego do zaoferowania dla właścicieli domów. Dzięki temu ogrody można dopasować do gustu i preferencji estetycznych.